Pogrzeb organizowany przez Memento Mori

Jak pracujemy?

Dom Pogrzebowy Memento Mori to firma rodzinna, świadcząca kompleksowe usługi w zakresie organizacji pogrzebów.
W tym bolesnym dla Państwa czasie służymy wszelką pomocą, uczciwością, solidnością i profesjonalizmem. Nasza firma wykonuje uroczystości pogrzebowe w kraju oraz zajmuje się przewozem osób zmarłych z zagranicy.
Posiadamy certyfikowane, nowoczesne i eleganckie karawany koloru czarnego marki Mercedes-Benz. Oferujemy transport zwłok na terenie kraju jak i całej Europy. Swoje usługi oferujemy Państwu całą dobę. Działamy na terenie Warszawy i okolic.
Dom Pogrzebowy Memento Mori znajduje się przy ul. Nowogrodzkiej 51 (kaplica św. Barbary), biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00.

Nasz zakład pogrzebowy współpracuje z Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
Zobacz referencje.

Dom Pogrzebowy Memento Mori

Dzięki uprzejmości księdza proboszcza nasz Dom Pogrzebowy Memento Mori ma swoją siedzibę w kaplicy św. Barbary. W centralnej części  zabytkowej kaplicy znajduje się sala pożegnań, natomiast w bocznych salach mieści się biuro usług pogrzebowych.
W przeszłości w kwadracie ulic Wspólnej, Emilii Plater, Nowogrodzkiej oraz św. Barbary znajdował się Cmentarz Świętokrzyski na którym w roku 1783 powstała kaplica św. Barbary. Cmentarz zlikwidowano po powstaniu styczniowym a kaplicę św. Barbary wyremontowano, rozbudowano i w 1866 roku utworzono przy niej parafię św. Barbary.
W 1886 roku na terenie parafii został wybudowany kościół św. Piotra i Pawła. Niestety po upadku powstania warszawskiego świątynia została doszczętnie zniszczona, ocalały jedynie fundament i ukryte w podziemiach obrazy i figury. Nową świątynię ukończono w latach 50-tych, którą dwukrotnie w 1957 i 1979 roku poświęcił kardynał Stefan Wyszyński.

Kaplica w Warszawie