Usługi pogrzebowe – Memento Mori Warszawa:

 • Pomoc w załatwieniu wszelkich formalności
  w Urzędach: ZUS, KRUS, WBE, MSWiA – zasiłek pogrzebowy (bezgotówkowe rozliczanie pogrzebu do wysokości zasiłku) i USC – akt zgonu
 • Ustalanie terminów i organizowanie pogrzebów na cmentarzach komunalnych i parafialnych
 • Całodobowe przewozy zmarłych z domu do chłodni
 • Przygotowanie ciała do pogrzebu
 • Zakup odzieży dla zmarłych
 • Wykonywanie konduktów pogrzebowych
 • Przeprowadzanie ekshumacji na terenie całego kraju
 • Pomoc w przygotowaniu konsolacji
 • Oprawę muzyczna ceremonii: trębacz, skrzypek, własne nagłośnienie
 • Wynajem autokarów dla uczestników ceremonii pogrzebowej
 • Wykonywanie klepsydr informujących o pogrzebie oraz zamieszczanie nekrologów na portalach internetowych oraz w prasie (Gazeta Wyborcza, Rzeczypospolita, itp.)
 • Opiekę nad grobami
Usługi pogrzebowe - Memento Mori Warszawa Wola
Organizacja pogrzebu - Memento Mori Warszawa

Posiadamy:

 • Własną kaplicę pogrzebową
 • Własną chłodnię
 • Szeroki wybór trumien oraz urn
 • Tabliczki tradycyjne oraz na specjalne zamówienie
 • Wiązanki oraz wieńce pogrzebowe
 • Ekskluzywne karawany firmy Mercedes-Benz
 • Wstęgi pogrzebowe
 • Obrazki pamiątkowe
 • Duży wybór odzieży dla osoby zmarłej

Organizacja Ceremonii

Memento Mori Warszawa świadczy usługi w zakresie organizowania ceremonii pogrzebowych. Z pełnym zaangażowaniem i szacunkiem podchodzimy do powierzonych nam zleceń. Podejmujemy się organizacji pogrzebów tradycyjnych, religijnych, różnych wyznań. jak także pogrzebów świeckich. Ponadto organizujemy pogrzeby urnowe po wcześniejszej kremacji ciała. Dysponujemy własną chłodnią, która znajduje się przy ul. Nowogrodzkiej. Służymy radą i pomocą w przygotowaniu pochówku. Zapewniamy oprawę muzyczną oraz kwiaty dla żałobników. Dokładamy wszelkich starań, aby w tych trudnych dla Państwa chwilach stanowić oparcie. Uwzględniamy życzenia i sugestie. Z ogromnym zrozumieniem odnosimy się do ostatniej woli zmarłego i rodziny. Działamy w całej Warszawie m.in. na terenie dzielnic: Wola, Ochota, Praga, Mokotów, Śródmieście, Bielany, Bemowo, Bródno, Targówek, Żoliborz, oraz w okolicach stolicy. Organizacja ceremonii pogrzebowej z Memento Mori to gwarancja udanej uroczystości.

Własna kaplica

Posiadamy własną kaplicę, w której mogą odbywać się ceremonie pogrzebowe zgodnie z wyznawanym przez Zmarłego obrządkiem, a także uroczystości świeckie. W Kaplicy Domu Pogrzebowego Memento Mori rodzina i przyjaciele mogą w skupieniu pożegnać ukochaną osobę. Oferujemy możliwość całodobowego czuwania przy osobie zmarłej.

Kaplica Memento Mori

Wypłata zasiłku

Od 1-go Marca 2011 roku zasiłek pogrzebowy przysługuje członkowi rodziny ponoszącemu koszty pogrzebu w wysokości 4000 złotych. Suma niniejszego zasiłku jest wystarczająca do zorganizowania uroczystości pogrzebowych przez nasz Zakład Pogrzebowy Memento Mori.

Rozliczenia bezgotówkowe

W ramach zasiłku pogrzebowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Wojskowego Biura Emerytalnego oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zakład Pogrzebowy Memento Mori bezgotówkowo rozliczy się z Państwem, dzięki czemu osoby w żałobie będą mogły skupić się na pożegnaniu bliskiej osoby.

Eksportacja

W ofercie Zakładu Pogrzebowego Memento Mori istnieje usługa całodobowego transportu zwłok. Przewozu zmarłych dokonujemy z każdego miejsca wskazanego przez klienta (z domu, szpitala, hospicjum, domu opieki społecznej, itp.) do chłodni.

Karawan

Międzynarodowy transport zwłok

Jeżeli Polak umrze za granicą a zgodnie z jego życzeniem lub wolą rodziny ma być pochowany w Polsce należy się liczyć z wieloma problemami i wysokimi kosztami. Zakład Pogrzebowy Memento Mori ułatwi Państwu realizację tego przedsięwzięcia.

 Trabsport zwłok

Przygotowanie ciała do ceremonii

Memento Mori Warszawa przygotowuje ciała osób zmarłych do pogrzebu. Wykonujemy pośmiertną toaletę, kosmetykę, makijaż, powypadkową rekonstrukcję i ubieranie. W celu zatrzymania procesów rozkładu ciała i przywróceniu zmarłemu naturalnego wyglądu stosujemy balsamację.

Ekshumacja

Zakład Memento Mori Warszawa posiada usługę ekshumacji. Zlecenie ekshumacji czyli wydobycia z grobu zwłok lub szczątków można zrealizować we wczesnych godzinach rannych od 16 października do 15 kwietnia. Natomiast przyjmujemy zamówienia prac na tą usługę przez cały rok. Rodzina powinna udać się do Powiatowego Inspektora Sanitarnego i wystąpić o pozwolenie na ekshumację. Kancelarie cmentarzy dysponują odpowiednimi formularzami. Wszelkie nasze działania odbywają się z zachowaniem norm etycznych oraz zaleceniami służb sanitarnych.

Oprawa muzyczna

Na prośbę rodziny Zakład Pogrzebowy Memento Mori podczas ceremonii pochówku może odtwarzać muzykę pogrzebową z płyty CD, nośnika USB (tzw nagłośnienie) lub w formie utworów granych na żywo przy udziale skrzypków, trębacza lub innych muzyków.

Wynajem autokarów

Na życzenie klienta, Memento Mori Warszawa oferuje usługę wynajęcia busów 12- 20 osób z kierowcą na terenie Warszawy oraz okolic.

Nekrologi i klepsydry

W zakładzie Pogrzebowym Memento Mori można skorzystać z usługi zredagowania treści nekrologu informującego o śmierci Państwa bliskich, który ukaże się w wybranej gazecie (Gazeta Wyborcza, Rzeczypospolita itp.). Treść powinna zawierać informację o dacie, godzinie i miejscu mającej nastąpić ceremonii pogrzebowej. Do nekrologu można dołączyć wzmiankę o osobowości osoby zmarłej. Służymy pomocą w odpowiednim opracowaniu treści i dostosowaniu szaty graficznej.

Do przykrych obowiązków rodziny należy zawiadomienie o śmierci bliskich. Najbliższą rodzinę informujemy osobiście jednak sąsiadów poprzez rozwieszenie klepsydr na ścianach budynków, tablic ogłoszeniowych osiedla, cmentarzy . W Zakładzie Pogrzebowym Memento Mori dysponujemy różnymi rodzajami klepsydr z odpowiednimi elementami graficznymi. W treść klepsydr można wmieszać akcenty osobiste.

Opieka nad grobami

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom oferujemy kompleksowe usługi opieki nad grobami. Zajmujemy się pielęgnacją nagrobków, ich dekoracją ozdobami kwiatowymi (wiązanki z kwiatów żywych lub sztucznych) i zniczami. Zlecenia realizujemy na terenie Warszawy i okolic po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i złożeniu zamówienia. Wszystkie wykonane prace dokumentujemy zdjęciami, które przesyłamy do Państwa celem potwierdzenia realizacji wykonanej usługi.

Trumny i urny

Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć prezentujący szeroki wybór urn i trumien renomowanych producentów. Trumny od środka wyściełane są tkaniną, ozdobione dodatkowo krzyżem.

 

Nagrobki Tymczasowe

W okresie oczekiwania pomiędzy pogrzebem a postawieniem stałego nagrobka kamiennego proponujemy przejściowe ozdobienie mogiły drewnianą obudową. Na życzenie możemy obłożyć kamyczkami lub posadzić kwiaty.

 

Tabliczki

Zakład Pogrzebowy Memento Mori posiada własne urządzenia do projektowania oraz przygotowywania aluminiowych tabliczek pogrzebowych. Do tworzenia własnych tabliczek wykorzystujemy technologię sublimacji, która polega na naniesieniu specjalnego tuszu na wybrany materiał za pomocą prasy termotransferowej. Jest to sprawdzona i niezawodna metoda, dzięki której uzyskujemy nadruki w jakości fotograficznej odporne na zmywanie, ścieranie oraz warunki atmosferyczne.

Wieńce i wiązanki

Zarówno podczas tradycyjnych religijnych uroczystości pogrzebowych jak i świeckich, czy też kremacji składamy kwiaty jako symbol szacunku dla zmarłych. Pragniemy w ten sposób uczcić pamięć osoby zmarłej i godnie pożegnać naszych bliskich. Oferujemy dla Państwa świeże i najwyższej jakości kwiaty (w formie wieńców, półwieńców, wiązanek i pająków), przygotowane zgodnie z życzeniami z pełną dbałością o szczegóły. Postaramy się spełnić Państwa oczekiwania.

 

Karawany

Zakład Pogrzebowy Memento Mori posiada w swoim wyposażeniu karawan niskopodłogowy marki Mercedes-Benz W210 w kolorze czarnym przeznaczony do ceremonii pogrzebowych oraz karawan Mercedes-Benz VITO koloru czarnego do eksportacji lub przewozu kwiatów.

Wstęgi

Zakład Pogrzebowy Memento Mori posiada drukarkę do produkcji etykiet, szarf i taśm. Proponujemy szarfy z jedwabnej satyny w różnych kolorach. Klasyczny nadruk o dowolnej treści (zgodnej z Państwa życzeniem) w połączeniu z delikatnym materiałem dodaje wyjątkowego charakteru każdej szarfie.

Obrazki pamiątkowe

Zakład Pogrzebowy Memento Mori osobom zamawiającym usługę zorganizowania ceremonii pogrzebowej oferuje pamiątki w postaci obrazka przedstawiającego święte postacie lub zdjęcie osoby zmarłej. Na ich odwrocie wydrukowane są dane dotyczące pochówku: data oraz numer kwatery. Informacja o kwaterze będzie ułatwieniem i pozwoli odnaleźć grób zmarłej osoby.

Odzież

W Zakładzie Pogrzebowym Memento Mori posiadamy duży asortyment odzieży pogrzebowej. Dysponujemy garderobą męską i damską w odpowiednio stonowanej kolorystyce. Dla Panów proponujemy eleganckie garnitury a dla Pań garsonki lub zestawy spódnic i bluzek. Uzupełnieniem stroju pogrzebowego będą dodatki takie jak: buty, bielizna, krawaty itp.