Urna pogrzebowa

Pochówek w urnie

W tym bolesnym czasie rodzina musi podjąć wiele trudnych decyzji, jedną z nich jest organizacja pochówku.
W Polsce najbardziej rozpowszechnionymi typami pogrzebów są pochówki w trumnie oraz kremacje.

Kremacja i pochówek prochów został dopuszczony przez kościół katolicki w roku 1963. Przed kremacją rodzina oraz bliscy mogą pożegnać się ze zmarłym. Proces kremacji polega na spopieleniu ciała oraz umieszczeniu prochów w urnie. Następnie prochy mogą zostać złożone w formie tradycyjnego pochówku do grobu murowanego, ziemnego, grobu rodzinnego już istniejącego lub kolumbarium.
Zakład Pogrzebowy Memento Mori proponuje szeroki wybór urn. Wychodząc na przeciw Państwa potrzebom proponujemy urny wykonane z różnych materiałów, w różnych stylach. Wybór urny kamiennej, drewnianej, metalowej czy ceramicznej zapewni należyte miejsce spoczynku najbliższych.

Pochówek w trumnie

W Polsce najbardziej rozpowszechnioną formą pogrzebu jest pochowek w trumnie. Na chwile obecną trumny są produkowane z różnych materiałów i szerokiej gamie stylistyki.
Proponujemy Państwu trumny amerykańskie lub włoskie. Trumna amerykańska posiada otwierane wieko tak, aby bliscy mogli pożegnać zmarłego. Natomiast najczęściej spotykane to trumny w stylu włoskim z całkowicie zamkniętym wiekiem. Oferujemy trumny klasyczne w wariancie prostym lub trumny z artystycznym wykończeniem i dodatkowymi ozdobnikami. Posiadamy trumny z drzewa olchowego, sosnowego, dębowego oraz na specjalne życzenie drewna egzotycznego. Wysoka jakość oferowanych przez naszą firmę produktów zapewni spokojny i godny spoczynek Państwa najbliższych.