Zakład pogrzebowy Warszawa Śródmieście

Śródmieście to dzielnica Warszawy, która znajduje się na lewym brzegu Stolicy. Granice Śródmieścia określono w roku 1960 i odtąd w jego skład wchodzi najstarsza część Warszawy – czyli Stare Miasto i Nowe Miasto – oraz ta zabudowa, która powstała po zakończeniu II Wojny Światowej w miejscu dzielnic zniszczonych w wyniku działań wojennych. W sumie powierzchnia tej dzielnicy obejmuje 15,57 km2, a liczba ludności szacowana jest na ok. 114 tysięcy mieszkańców.

Zakład Pogrzebowy Memento Mori, którego właścicielem jest Pan Arkadiusz Wojdyła, ma swoją siedzibę w ścisłym centrum Śródmieścia Warszawy. Znajduje się on przy ul. Nowogrodzkiej 51, u zbiegu ulic Nowogrodzkiej i Emilii Plater. Z pobliskich dzielnic można dojechać tam zarówno pojazdami WKD (Warszawska Kolej Dojazdowa), jak i metrem (M2). Dla osób, które nie mogą pokonywać długich dystansów pieszo pomocne będą autobusy 33, 41 oraz 17. Istnieje też możliwość dojścia prosto z Dworca Centralnego pieszo: Zakład Pogrzebowy Memento Mori znajduje się w odległości ok. 500 metrów od tego kluczowego dworca w Warszawie.

  • Kościół pw. Wszystkich Świętych
  • Kościół pw. Wszystkich Świętych
  • Kościół pw. św. Aleksandra
  • Cmentarz Powązkowski
  • Cmentarz Wojskowy
  • Cmentarz Żydowski
Usługi pogrzebowe Śródmieście

Memento Mori Śródmieście

Mieszkańcom warszawskiego Śródmieścia dobrze znana jest zabytkowa kaplica przedpogrzebowa pw. Świętej Barbary, która uznawana jest m.in. za patronkę dobrej śmierci. Kaplica ta, należąca do Zakładu Pogrzebowego Memento Mori, daje możliwość Rodzinom Osób Zmarłych do spokojnego czuwania przy Bliskiej Osobie. Ta możliwość istnieje niezależnie od wyznania, bowiem w kaplicy odbywają się nie tylko czuwania i nabożeństwa w obrządku rzymskokatolickim, ale – po przystosowaniu wnętrza – mogą również odbywać się świeckie ceremonie pożegnalne. Kaplica posiada własne nagłośnienie i dyskretne oświetlenie. Istnieje też możliwość przygotowania przy kaplicy krótkiego posiłku dla żałobników.

Usługi pogrzebowe
na Warszawskim Śródmieściu

Usytuowanie Zakładu Pogrzebowego Memento Mori w ścisłym Śródmieściu Warszawy daje możliwość mieszkańcom nie tylko centrum Stolicy, ale i innych dzielnic na sprawne dotarcie do siedziby tej firmy. Niezależnie, skąd pochodzi rodzina, zwracająca się o pomoc w organizacji pogrzebu Bliskiej Osoby, w biurze Memento Mori spotka się nie tylko z profesjonalną obsługą i bogatą ofertą usług pogrzebowych, ale także z wielką ludzką życzliwością oraz empatią. Gwarantuje do wieloletnie doświadczenie zarówno właścicieli, jak i pracowników oraz doskonała znajomość nie tylko branży pogrzebowej, lecz przede wszystkim potrzeb i oczekiwań osób będących w żałobie po stracie Najbliższych.

Jeśli chcą Państwo uzykać odpowiedź na jakiekolwiek pytanie dotyczące organizacji pogrzebu lub też zlecić wykonanie usług pogrzebowych zachęcamy do kontaktu. Pozostajemy do dyspozycji pod numerem (22) 693 00 45.